Instytut Urody Bonsai Spa

Depilacja Laserowa

Primelase Excellence ITP

Najnowocześniejsze urządzenie

Depilacja Laserowa Primelase Excellence

Primelase Excellence hiszpańskiej marki Cocoon Medical to laser diodowy o bardzo wysokiej mocy. Jest przede wszystkim laserem do usuwania owłosienia – wysoka moc oraz technologia USP (Ultra Short Pulse) pozwalają na zabiegi impulsami od 3 ms. Osiągamy wtedy odpowiednią temperaturę do zniszczenia mieszków włosowych, bez wpływu na skórę, co sprawia, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Urządzenie posiada niezwykle skuteczną funkcję chłodzenia kontaktowego, która sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Primelase Excellence pozwala jednak na użycie 4 rodzajów fal.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem nie można: przyjmować różnego rodzaju leków o działaniu uczulającym na słońce, pić naparów z dziurawca, nagietka oraz herbat wyszczuplających, stosować leków i kosmetyków o działaniu złuszczającym, stosować kremów z retinolem oraz isotretynoiną, stosować peelingów na bazie witaminy C i kwasów owocowych, korzystać z solarium, saun, kabin opalających i gorących kąpieli, zakładać obcisłych ubrań, które mogą podrażniać naskórek.

Obszar do depilacji powinien być ogolony maszynką dzień przed zabiegiem; włosków nie można wyrywać pęsetą ani usuwać woskiem. Od depilacji woskiem należy odczekać ok 3 tygodni.

Przeciwskazania

Z depilacji nie mogę korzystać osoby, które są opalone, mają problemy ze skórą (łuszczyca, bielactwo, przebarwienia), zmagają się z epilepsją lub stosują leki światłouczulające i retinoidy, mają rozrusznik serca, żylaki lub zapalenie żył, u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Bezpieczeństwo

Kluczowe w tym momencie są umiejętności i doświadczenie operatora urządzenia. Wysoka moc oraz technologia USP (Ultra Short Pulse) pozwalają na zabiegi impulsami od 3 ms, a ponadto wyeliminowano ryzyko poparzeń do minimum. Osiągamy wtedy odpowiednią temperaturę do zniszczenia mieszków włosowych, bez wpływu na skórę, co sprawia, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny.

Efekt

Po wykonaniu serii zabiegów włosy zostają usunięte na stałe. Ważna jest systematyczność w wykonywaniu zabiegów. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 8 zabiegów w odstępie 5-8 tyg w zależności od partii. Laser podczas jednego zabiegu usuwa ok 30% włosów w fazie wzrostu . Zapobiega wrastaniu włosów oraz dzięki najnowocześniejszej technologii zmniejsza ryzyko zapalenia mieszków włosów.