Przy leczeniu i pielęgnacji skóry przetłuszczonej, zanieczyszczonej, skłonnej do trądziku, ważne jest z jednej strony zredukowanie i unormowanie funkcji gruczołów łojowych, a z drugiej, aby stany zapalne i zanieczyszczenia były złagodzone, tzn. osiągnięcie działania antybakteryjnego.

Urządzenia:


Peeling kawitacyjny

Bardzo popularnym zabiegiem oczyszczającym skórę jest peeling kawitacyjny. Wykonywany jest on za pomocą specjalnego urządzenia, nazywanego skin cleaner’em. W skrócie, jest to urządzenie, które wytwarzając ultradźwięki oczyszcza naszą skórę.

Kawitacja nie tylko leczy, ale także poprawia wygląd naszej cery. Wykonanie tego zabiegu poprawia mikrokrążenie, oczyszcza skórę z warstwy martwego naskórka, ale także usuwa zalegające w porach skóry sebum.

Zastanawiasz się pewnie czym peeling kawitacyjny różni się od klasycznego peelingu? Oba zabiegi mają na celu złuszczenie martwego naskórka, przez co uzewnętrznia się młoda, zdrowa warstwa skóry. Kawitacja dale lepsze efekty, ponieważ ultradźwiękowa technologia pozwala docierać bardziej w głąb skóry niż w przypadku zwykłego rodzaju peelingu.

Zabieg ten ma bardzo szerokie zastosowanie, głównie ze względu na to, że odbywa się on bez wewnętrznej interwencji chirurgicznej. Dlatego też doskonale nadaje się on dla osób, które posiadają wrażliwą, delikatną skórę. Najlepsze efekty osiągniemy stosując go regularnie, średnio raz na miesiąc.

 

Peeling kawitacyjny jest też doskonałą formą zwalczania uporczywego dla bardzo wielu osób trądziku. Dogłębne oczyszczenie skóry pozwoli nam wyzbyć się trądziku na bardzo długi czas. Zabieg polecamy także w przypadku występowania:

 

 • zmarszczek,
 • cellulitu,
 • skóry zniszczonej poprzez palenie tytoniu,
 • sinienia i opuchlizny w okolicy oczu,
 • słabo odżywionej skóry,
 • chęci regeneracji skóry,
 • przebarwienia.
 •  

Mikrodermabrazja

Jest zaliczana do nowoczesnych metod mechanicznego złuszczania naskórka, w której wspaniały efekt uzyskuje się dzięki wykorzystaniu działania ścierających głowic, które są pokryte kryształkami diamentów, a także pompy skutecznie zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek. Ważną kwestią jest to, iż podczas tego zabiegu intensywność złuszczania jest ściśle sprawdzana i dobierana indywidualnie dla każdej Klientki. Wszystko to sprawia, że zabieg ten jest  bardzo bezpieczny, zaś jego rezultaty widoczne są natychmiastowo!

 

Czy czujesz, że Twoja skóra jest sucha lub straciła wiotkość?

Przeszkadzają Ci zmarszczki na twarzy? Chcesz powstrzymać proces starzenia się Twojej skóry?

Masz dość rozszerzonych porów skórnych i przebarwień?

Chcesz powiedzieć STOP płytkim bliznom i rozstępom?

Chcesz wyeliminować zmiany trądzikowe, łojotok, zaskórniki i prosaki?

Polecamy Ci zatem mikrodermabrazję!

 

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

 • widoczne wygładzenie skóry,
 • eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja,
 • zmniejszenie drobnych zmarszczek,
 • redukcja zaskórników,
 • wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych,
 • pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
 • wzmocnienie zdolności obronnych skóry,
 • stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.

 

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Przed zabiegiem mikrodermabrazji nie są konieczne specjalne zabiegi przygotowujące skórę, jednak na 5 dni przed jej wykonaniem należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów peelingujących do twarzy.

 

Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności – jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.

 

Jak często można stosować mikrodermabrazję?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądziku). Zależy to od wskazań i oczekiwań Klientki. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu mikrodermabrazji?

Podajemy też, dla bezpieczeństwa naszych Klientek, przeciwwskazania do mikrodermabrazji: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – pochodna wit. A (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa), skłonność do keloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

 

Oxybrazja

Jeśli obserwujesz na swojej twarzy powstawanie zmarszczek oraz zmiany kolorytu skóry i chcesz zatrzymać pierwsze oznaki starzenia się, polecamy Ci oxybrazję.

 

Dermabrazja tlenowa to strumień, na który składają się mikrokropelki roztworu soli fizjologicznej i gazu  (powietrza bądź czystego tlenu) uwolniony ze specjalnie zaprojektowanej dyszy. Strumień ten, kiedy styka się z powierzchnią skóry powoduje jej rozciągnięcie w punkcie styku oraz w okolicy. Zjawisku temu towarzyszy także intensywna wymiana ciepła, która powoduje, że ciepłota skóry spada o 5-8 stopni. To z kolei stymuluje układ termoregulacji organizmu oraz wzmaga Twoje krążenie krwi.

 

Dlaczego polecamy go naszym Klientkom?

Ponieważ oxybrazję cechuje:

-bezbolesność przy wykonywaniu zabiegów złuszczania,
-brak przekrwienia i łuszczenia się skóry,
-krótki okres występowania śladów zabiegu (w postaci strupów),
-brak komplikacji związanych z zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi.

Zastosowanie wysokiego ciśnienia na Twojej skórze powoduje głębokie jej nawilżenie, poprawia krążenie krwi, a przez to stymuluje procesy odmładzania skóry.

 

Naprzemienne oczyszczanie za pomocą oxybrazji, schładzanie skóry, nawilżanie i możliwość zastosowania kwasów alfa-hydroksylowych (AHA) prowadzi do osiągnięcia wspaniałych efektów poprawy wyglądu Twojej skóry.

 

Sonoforeza

Zabieg polegający na wprowadzeniu preparatu za pomocą ultradźwięków.
Twoja cera codziennie poddawana jest różnym czynnikom zewnętrznym (np. czynniki atmosferyczne) i wewnętrznym (stres i brak czasu). Dlatego potrzebuje energii, czyli nawilżenia. 
Ampułki bioaktywnie nawilżające zalecane są do cery suchej, bardzo suchej, normalnej oraz mieszanej i tłustej odwodnionej, wymagającej nawilżenia. Dzięki wyjątkowej łagodności mogą być stosowane także do pielęgnacji cery wrażliwej. Działanie ampułek oparte jest na nowatorskiej koncepcji dynamicznego nawilżania komórkowego, którego podstawą jest stymulowanie funkcjonowania kapilar wodnych. Ampułki w efektywny sposób zwiększają stopień nawilżenia, przywracając gładkość, miękkość i elastyczność skóry.
Ultrapielęgnacja= ultradźwięki. Twoja skóra potrzebuje tego!

 

Yellow Peel

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy, jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę.

W pierwszej fazie peelingu  działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy.

W drugiej fazie kwas reginowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję  kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych. Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolice oczu.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

· Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie

· Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu

· Przebarwienia na twarzy i dłoniach

· Blizny i zaburzenia pigmentacji po trądziku

· Choroby łojotokowe skóry

 

Kwas migdałowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego szczególnie polecane są osobom o skórze wrażliwej, w przypadku której działanie innych kwasów (np. glikolowego) może być zbyt silne.

Peeling kwasem migdałowym znajduje zastosowanie przede wszystkim jako zabieg rozjaśniający i likwidujący bakteryjne stany zapalne skóry.

Łagodny peeling na bazie kwasu migdałowego o silnym działaniu rewitalizującym, bakteriobójczym i rozjaśniającym. Do stosowania o każdej porze roku, dla każdego rodzaju skóry, nie powoduje przebarwień pozabiegowych, nie wyłącza z codziennej aktywności (delikatne złuszczanie, łatwe do ukrycia poprzez nawilżanie kremami).