Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, likwidację zaskórników, poprawę wyglądu cery, jej rozjaśnienie oraz odświeżenie. Stosowane w celu dotlenienia i poprawy kolorystyki cery. Zabieg oczyszczania twarzy można wykonywać w każdym wieku. Powinien być stosowany często jako zabieg początkowy przygotowujący skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Peelingi pozwalają usunąć martwy naskórek, oczyszczają pory i odblokowują je, regulują wydzielanie sebum, wspomagają leczenie trądziku, stymulują komórki do odnowy, a podstawową ich zaletą jest przede wszystkim oczyszczanie twarzy.

Urządzenia:

Peeling kawitacyjny

Bardzo popularnym zabiegiem oczyszczającym skórę jest peeling kawitacyjny. Wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, nazywanego skin cleaner’em, które wytwarzając ultradźwięki oczyszcza naszą skórę.

Czym peeling kawitacyjny różni się od zwykłego peelingu?

Oba zabiegi mają na celu złuszczenie martwego naskórka. Kawitacja jednak daje lepsze efekty, ponieważ ultradźwiękowa technologia pozwala docierać w głębsze warstwy skóry niż w przypadku zwykłego peelingu.

Zabieg ten ma bardzo szerokie zastosowanie, głównie ze względu na to, że odbywa się bez wewnętrznej interwencji chirurgicznej. Dlatego też doskonale nadaje się dla osób, które posiadają wrażliwą, delikatną skórę. Najlepsze efekty osiągniemy stosując go regularnie, średnio raz na miesiąc.

Peeling kawitacyjny jest też doskonałą formą zwalczania uporczywego trądziku. Dogłębne oczyszczenie skóry pozwoli nam pozbyć się trądziku na bardzo długi czas. Zabieg polecamy także w przypadku występowania zmarszczek, cellulitu, skóry zniszczonej poprzez palenie tytoniu, opuchlizny w okolicy oczu, słabo odżywionej skóry, przebarwień.

Kawitacja ma przede wszystkim działanie oczyszczające, można ją połączyć z aktywnymi substancjami (aplikacją serum, różnego rodzaju masek), dzięki czemu dodatkowo uzyskamy działanie głęboko nawilżające.

 

Mikrodermabrazja

Jest zaliczana do nowoczesnych metod mechanicznego złuszczania naskórka, której efekt uzyskuje się dzięki wykorzystaniu działania ścierających głowic pokrytych kryształkami diamentów.

Mechanizm działania jest podobny jak w przypadku każdego innego rodzaju oczyszczania. Podstawą jest usunięcie warstwy rogowej naskórka. Mikrodermabrazja usuwa tylko zewnętrzną warstwę naskórka i tym samym przyspiesza naturalny proces złuszczania. Dużą zaletą zabiegu jest możliwość kontrolowania głębokości zabiegu poprzez regulację mocy strumienia kryształów, czasu oddziaływania i stopnia nacisku na skórę oraz ilości ruchów, czyli liczby usuniętych warstw.

 

Kiedy stosować mikrodermabrazję?

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest sucha lub straciła wiotkość, przeszkadzają Ci zmarszczki na twarzy, chcesz powstrzymać proces starzenia się Twojej skóry albo masz dość rozszerzonych porów skórnych, przebarwień i chcesz powiedzieć STOP płytkim bliznom i rozstępom - polecamy Ci mikrodermobrazję!

Jakie są efekty zabiegu?

Widoczne wygładzenie, eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja, zmniejszenie drobnych zmarszczek, redukcja zaskórników. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, stymuluje mikrokrążenie, co powoduje lepsze odżywienie komórek. Dodatkowo po zabiegu wzrasta absorpcja składników aktywnych z preparatów kosmetycznych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji?

Podajemy też, dla bezpieczeństwa naszych Klientek, przeciwwskazania do mikrodermabrazji: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – pochodna wit. A (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa), skłonność do keloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

 

Oxybrazja

Jeśli obserwujesz na swojej twarzy powstawanie zmarszczek oraz zmiany kolorytu skóry i chcesz zatrzymać pierwsze oznaki starzenia się, polecamy Ci oxybrazję.

Oxybrazja jest techniką wykorzystującą strumień mikrokropli soli fizjologicznej uderzających w skórę z prędkością bliską prędkości dźwięku. Głowica aparatu nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Warto wybrać oxybrazję, bo...

Zabieg usuwa wierzchnią rogową warstwę naskórka i nawilża skórę. Działanie wody schładza miejsce poddawane zabiegowi, przez co zabieg jest niebolesny, a nawet uważany za przyjemny. Zamiast wody wykorzystuje się koktajle na bazie soli fizjologicznej z dodatkiem witamin, minerałów i innych substancji aktywnych poprawiających kondycję skóry. Dodatek substancji czynnych jednocześnie działa leczniczo na skórę. Zastosowanie wysokiego ciśnienia na Twojej skórze powoduje głębokie jej nawilżenie, poprawia krążenie krwi, a przez to stymuluje procesy odmładzania skóry.

Zabiegi kosmetyczne są indywidualnie dobierane przez kosmetyczkę do danego typu cery.

Niezwykle istotną kwestią przy wyborze zabiegu w salonie kosmetycznym czy też pielęgnacji domowej jest znajomość swojego typu cery. Determinuje to ich skuteczność i zdrowy wpływ na kondycję naszej cery.

Aby pomóc w rozpoznaniu swojego typu cery, wskazaliśmy poniżej charakterystyczne cechy każdej z nich:

Cera normalna - ma zazwyczaj jasną barwę, jest gładka i pozbawiona przebarwień. Jest to wyjątkowo rzadko spotykany typ skóry u osób po okresie dojrzewania. Właściwie nie pojawiają się na niej krosty czy rozszerzone pory. Gruczoły łojowe pracują normalnie. Zazwyczaj jest dobrze napięta i nie występuje uczucie ściągania. Brak problemów nie oznacza jednak, że skóra nie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba skupić się na utrzymaniu jej dobrej kondycji.

Cera tłusta- posiadacze tego rodzaju cery powinni się cieszyć – ten typ skóry długo pozostaje młody i jest odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Z drugiej strony – błyszcząca, tłusta skóra twarzy może być źródłem wielu problemów natury estetycznej, a także początkiem choroby skóry.

Pielęgnacja twarzy z cerą tłustą nie należy do łatwych. Pozostaje ona błyszcząca i tłusta, często tworzą się zaskórniki, zwłaszcza w rejonie czoła, brody i nosa. Pojawić się mogą także czyraki, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że gruczoły łojowe są zbyt aktywne. Przyczyną tego są najczęściej zaburzenia gospodarki hormonalnej. Są typowe w wieku dorastania, stąd często w tym okresie występowanie m.in. trądziku młodzieńczego. Dochodzi do niego właśnie w przypadku cery tłustej. Tłusta skóra na twarzy ma szarawy kolor i jest słabo ukrwiona. Nie reaguje mocno na czynniki zewnętrzne, np. warunki atmosferyczne, takie jak wiatr czy mróz. Nie wymaga zatem stosowania aż takiej ochrony, jak inne rodzaje cery.

Cera sucha- skóra tego typu jest zazwyczaj cienka, jasna, matowa i mało elastyczna. Źle znosi zmiany temperatury i często łuszczy się (zwłaszcza na nosie i brodzie). W niektórych przypadkach pojawiają się podrażnienia, reakcje alergiczne i swędzenie. Źle też znosi pewne kosmetyki. Suchą skórę charakteryzuje szybciej kończące się działanie gruczołów łojowych. Prowadzi to do wcześniejszego powstawania zmarszczek.

Aby utrzymać suchą cerę w dobrym stanie należy zadbać o utrzymanie wilgoci i bariery lipidowej naskórka. Można to osiągnąć za pomocą kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, masło kakaowe, aloes jojobę, glicerynę oraz witaminy A i E. Raz na tydzień powinno się wykonać peeling oraz na 15 minut nałożyć tłusty krem lub maseczkę głęboko nawilżającą.

Skóra mieszana- ten typ cery charakteryzuje się zakłóconą równowagą hydro-lipidową,  łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Często jest błędnie rozpoznawana jako skóra tłusta z uwagi na silne zaburzenia wydzielania łoju w strefie T. Problem znacznie się jednak nasila, jeżeli zamiast specjalnych kosmetyków do cery mieszanej użyjemy kosmetyków do cery tłustej, gdyż te jeszcze bardziej zaburzą równowagę skóry mieszanej.

Strefa T to skóra tłusta z nasilonym wydzielaniem sebum na czole, nosie i brodzie, błyszcząca, z zatkanymi porami, z tendencją do zaskórników i stanów zapalnych. Strefa sucha- policzki i szyja, na skutek niedoboru wydzielania sebum i braku ochronnego płaszcza lipidowego jest przesuszona, napięta, szorstka, nawet łuszcząca się, wrażliwa i skłonna do podrażnień.

Cera mieszana gorzej reaguje też na agresywne czynniki zewnętrzne typu: słońce, wiatr, zimno. Na skutek braku nawilżenia skóra traci elastyczność i jędrność, a drobne zmarszczki są coraz bardziej widoczne. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków, np. odpowiednich wyłącznie dla skóry tłustej, tworzy błędne koło, które dodatkowo nasila objawy i dyskomfort.

Jeśli zaś chcesz mieć pewność co do rodzaju Twojej cery i jej odpowiedniej pielęgnacji zapraszamy na darmowe konsultacje z naszymi specjalistkami. Dla nas najważniejsze jest to, by Klientki czuły, że stosowane przez nie zabiegi były odpowiednie do ich potrzeb i bezpieczne. Zapraszamy do naszego Instytutu!