UCZTA DLA ZMYSŁÓW ORAZ CIAŁA!

 

 

Kąpiel lawendowa

Aromatyczna lawenda dodana do kąpieli o uspokajającym zapachu lawendy doskonale pielęgnuje skórę poprawiając jej kondycję i zapewniając piękny, zdrowy wygląd. Naturalny olejek lawendowy zaś, nadaje kąpieli relaksujący zapach pól lawendowych, ułatwia zasypianie oraz osiągnięcie spokoju i wyciszenia. Dodatkowo puszysta piana zmysłowo pieści ciało, otulając przyjemnym zapachem. Aromatyczna kąpiel usuwa zmęczenie, doskonale rozluźnia, uspokaja i koi, pozostawiając skórę jedwabiście gładką i pachnącą.

 

Kąpiel różana w płatkach róż

Która kobieta nie lubi dostawać kwiatów? Wśród nich z całą pewnością królują róże. Dostarczają one radości nie tylko naszym zmysłom, ale i naszej skórze dzięki nawilżającym i upiększającym właściwościom płatków. Róże zawierają dużo witaminy C oraz substancji przeciwzapalnych, dlatego warto skusić się na relaks w ich płatkach. Olejek różany zaś to najmniej alergiczny olejek eteryczny na świecie. Dzięki temu korzystnie działa na skórę. Ma też właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Koi cerę wrażliwą, a zmęczonej i szarej dodaje blasku. Korzystnie wpływa także na rozszerzone naczynka krwionośne, ponieważ wzmacnia je i zmniejsza zaczerwienienia. Ostatnie badania wskazują, że olejek poprawia stan starzejącej się skóry- wygładzając zmarszczki i zwiększając jej jędrność.

 

Kąpiel w soli Epsom

Istnieją niezliczone medyczne i zdrowe korzyści soli Epsom, znane od setek lat. W przeciwieństwie do innych soli, sól Epsom posiada same korzystne właściwości, które pomagają ukoić ciało i umysł. Za liczne funkcje biologiczne siarczanu magnezu odpowiada specyficzna budowa cząsteczki, jak i dwóch wchodzących w jej skład pierwiastków: magnezu i siarki. Magnez w ludzkim ustroju znajduje się we wszystkich komórkach organizmu i zalicza się go do jednego z najcenniejszych biopierwiastków. Zaskakujące, że większość z nas ma wysoki niedobór magnezu. Badania wykazały, że siarczan magnezu lepiej wchłania się przez skórę niż przewód pokarmowy, co sprawia, że kąpiele w solance to łatwy i przyjemny sposób, aby czerpać niesamowite korzyści wynikające ze stosowani tej soli i w szybki spsoób uzupełnić niedobory Magnezu. Sól Epsom ma działanie oczyszczające i relaksujące, łagodzi wszelkie bóle i stany zapalne, ma dobroczynny wpływ na skóre, leczy schorzenia skórne, przyspiesza rehabilitację, rekonwalescencję i gojenie się ran, zwiększą odporność i wytrzymałość organizmu, ma korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.