"Z sauny może skorzystać każdy, kto potrafi do niej dojść" brzmi pewne fińskie powiedzenie. To właśnie dla Finów sauna stała się rytualnym obrządkiem, towarzyszącym przez całe ich życie.

Sauna fińska - jej temperatura osiąga 95°C, a wilgotność wynosi 10-15%. Zalecany czas przebywania w saunie to 7-15 minut.

To naprzemienna kąpiel - raz gorąca, raz zimna. W tym też tkwi tajemnica niezwykłych jej efektów i bardzo dobrego wpływu na cały organizm, który oczyszcza się ze szkodliwych toksyn. Dodatkową atrakcją jest dobranie olejków aromatycznych, które po zmieszaniu z wodą w odpowiedniej proporcji jonizują powietrze oraz wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, redukując uczucie zmęczenia, nerwowości oraz niepokoju. Sauna fińska jest popularna wśród osób zapracowanych i zestresowanych.   
Jest również fantastycznym miejscem na spotkania biznesowe, towarzyskie czy dla osób, które szukają alternatywnego sposobu na miłe spędzenie wieczoru we dwoje.

Poza tym kąpiele w saunie hartują organizm i wzmacniają odporność układu immunologicznego, dając tym samym broń do walki z przeziębieniami. Pobyt w saunie może przynieść ulgę w bólach głowy i przy niektórych chorobach układu oddechowego.

Posiadamy dwie sauny fińskie, sześcioosobowe. Jedna z nich jest przystosowana do wykonywania seansów saunowych, zaś druga jest sauną typowo aromatyczną, gdzie, w niższej temperaturze, można się zrelaksować oraz cieszyć się kojącym zapachem olejków aromatycznych.

Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy aneks wypoczynkowy, w którym zapewniamy pełen relaks oraz prywatność.

W cenie wynajęcia sauny zapewniamy ręcznik, klapki. Oferujemy poczęstunek wodą mineralną.

Dla bardziej wymagających oferujemy owoce egzotyczne oraz białe wino.