Instytut Urody Bonsai Spa

Makijaż permanentny brwi

Zabieg wykonuje mgr kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - Paulina Kosiarz

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny to wprowadzanie barwnika pod skórę na głębokości od 0,3 do 0,8mm a więc do warstwy podstawnej naskórka, która to z biegiem czasu ulega złuszczeniu, a makijaż staje się jaśniejszy. Efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat.

Po wykonaniu makijażu przez pierwsze 4-7 dni blednie, pojawiają się strupki (nie wolno ich drapać!) same będą się delikatnie złuszczać.

Makijaż permanentny – korekta. Gojenie się skóry po zabiegu, to złuszczanie naskórka i odpadanie strupków, co prowadzi do tego że widoczne stają się miejsca gdzie barwnika jest mniej. Wówczas konieczna jest korekta, nie jest to błędne wykonanie a standardowa procedura.

Bardzo ważne aby w okresie gojenia stosować się do zaleceń linergistki.

Makijaż  permanentny- zabieg. Przed zabiegiem należy wypełnić ankietę, aby linergistka mogła przeprowadzić wywiad i wykluczyć przeciwwskazania.  Przez przystąpieniem do makijażu permanentnego najpierw wykonywany jest rysunek, aby klientka mogła sprawdzić efekt i wprowadzić poprawki.

Zabieg główny- bardzo ważne jest dobranie idealnego koloru poprzez mieszanie pigmentów, co potrafią tylko wykwalifikowane linergistki.

Makijaż permanentny – metody.

Metoda cieniowania/ Metoda pudrowa – efekt pudru, zapewnia całościowe pokrycie kolorem, miejscami są jaśniejsze w innych intensywniejsze, ma to na celu bardzo naturalny wygląd. Jest to metoda, dzięki której osiągamy piękne efekty, a brwi są delikatnie podkreślone.

Zabieg trwa 1-1,5 godziny i jest praktycznie bezbolesny, pierwsze nakłucia są bez znieczulenia, natomiast po przerwaniu ciągłości naskórka linergistka aplikuje płyn znieczulający.

Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, rzadko, ale może wystąpić opuchlizna, która szybko ustępuje.

Przez pierwsze tygodnie po zabiegu nie korzystamy z basenu, solarium i unikamy morskiej wody, dlatego makijaż permanentny warto zaplanować ok miesiąc przed urlopem.

Makijaż permanentny wykonuje mgr kosmetologii Uniwersytetu Medycznego – Paulina Kosiarz