Instytut Urody Bonsai Spa

Zabiegi złuszczające

Zabiegi złuszczające mają na celu usunięcie zalegających na powierzchni skóry martwych komórek naskórka (warstwy rogowej). Taki rodzaj zabiegów gwarantuje natychmiastową poprawę stanu i kondycji skóry. Zabiegi takie są bardzo pomocne w przypadku skóry z rozszerzonymi porami, łojotokowej i trądzikowej, a także skóry starzejącej się oraz zniszczonej nadmierną ekspozycją na słońce.

Mikrodermabrazja

Efekt uzyskuje się dzięki wykorzystaniu działania ścierających głowic pokrytych kryształkami diamentów.

IMAGE Lightening Lift Treatment

Zabieg na wszystkie rodzaje plam pigmentacyjnych.

Kwas migdałowy

Polecane są osobom o skórze wrażliwej, w przypadku której działanie innych kwasów (np. glikolowego) może być zbyt silne.

Green Peel

Wypróbowana i znana na całym świecie biologiczna metoda łuszczenia naskórka, oparta na masażu specjalną mieszanką ziołową.

Yellow Peel

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność.

Mikrodermabrazja

Jest zaliczana do nowoczesnych metod mechanicznego złuszczania naskórka, której efekt uzyskuje się dzięki wykorzystaniu działania ścierających głowic pokrytych kryształkami diamentów.

Mechanizm działania jest podobny jak w przypadku każdego innego rodzaju oczyszczania. Podstawą jest usunięcie warstwy rogowej naskórka. Mikrodermabrazja usuwa tylko zewnętrzną warstwę naskórka i tym samym przyspiesza naturalny proces złuszczania. Dużą zaletą zabiegu jest możliwość kontrolowania głębokości zabiegu poprzez regulację mocy strumienia kryształów, czasu oddziaływania i stopnia nacisku na skórę oraz ilości ruchów, czyli liczby usuniętych warstw.

Kiedy stosować mikrodermabrazję?

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest sucha lub straciła wiotkość, przeszkadzają Ci zmarszczki na twarzy, chcesz powstrzymać proces starzenia się Twojej skóry albo masz dość rozszerzonych porów skórnych, przebarwień i chcesz powiedzieć STOP płytkim bliznom i rozstępom - polecamy Ci mikrodermabrazję!

Jakie są efekty zabiegu?

Widoczne wygładzenie, eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja, zmniejszenie drobnych zmarszczek, redukcja zaskórników. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, stymuluje mikrokrążenie, co powoduje lepsze odżywienie komórek. Dodatkowo po zabiegu wzrasta absorpcja składników aktywnych z preparatów kosmetycznych.

Jak często można stosować mikrodermabrazję?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądziku). Zależy to od wskazań i oczekiwań Klientki. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji?

Podajemy też, dla bezpieczeństwa naszych Klientek, przeciwwskazania do mikrodermabrazji: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – pochodna wit. A (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa), skłonność do keloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

Kwas ATA 50%

Kwas winowy- z grupy hydroksykwasów dikarboksylowych. Kwas rozpuszczalny w wodzie. Pozyskiwany podczas fermentacji winogron. ATA peeling pozwala na przeprowadzanie eksfoliacji w głębokich warstwach skóry aktywując mechanizm biologiczny. Dzięki temu stymuluje odnowę komórkową i wzrost nowych komórek, dając w rezultacie zdrowszy i promienny wygląd skóry. Doskonały peeling likwidujący niedoskonałości. Eksfoliacja kwasem winowym to idealny zabieg dla osób, które chcą odmłodzić skórę oraz pozbyć się przebarwień i blizn.

Wskazania do zabiegu:
 • Trądzik i usunięcie śladów po nim w tym blizn i nieestetycznych przebarwień
 • Wygładzenie skóry tłustej 
 • Rozjaśnianie przebarwień 
 • Odmładzanie i ujędrnianie
 • Nawilżenie skóry

Kwas migdałowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego szczególnie polecane są osobom o skórze wrażliwej, w przypadku której działanie innych kwasów (np. glikolowego) może być zbyt silne.

Peeling kwasem migdałowym znajduje zastosowanie przede wszystkim jako zabieg rozjaśniający i likwidujący bakteryjne stany zapalne skóry.

Łagodny peeling na bazie kwasu migdałowego o silnym działaniu rewitalizującym, bakteriobójczym i rozjaśniającym. Do stosowania o każdej porze roku, dla każdego rodzaju skóry, nie powoduje przebarwień pozabiegowych, nie wyłącza z codziennej aktywności (delikatne złuszczanie, łatwe do ukrycia poprzez nawilżanie kremami).

Green Peel

Chciałabyś sprawdzić działanie wypróbowanej i znanej na całym świecie biologicznej metody łuszczenia naskórka, która jest oparta na masażu specjalną mieszanką ziołową? Uważamy, że warto!

Green Peel trwale rozwiązuje następujące problemy skóry twarzy:
 • Normalizuje cerę zapobiegając powstawaniu wyprysków
 • Oczyszcza skórę z zaskórników
 • Zwęża rozszerzone pory
 • Likwiduje blizny potrądzikowe oraz powypadkowe
 • Likwiduje przebarwienia posłoneczne, pociążowe i inne
 • Wygładza skórę starczą – atroficzną

Green Peel jest również rewelacyjnym sposobem na odmłodzenie skóry – to naturalny, biologiczny lifting stosowany często przed chirurgicznym liftingiem twarzy. Zabieg stosuje się również w celu likwidacji rozstępów na skórze - pociążowych oraz tych istniejących od wielu lat. W przeciwieństwie do innych środków złuszczających, mieszanka ziołowa greenpeel nie zawiera jakichkolwiek, często szkodliwych substancji chemicznych oraz syntetycznych cząsteczek trących.

Yellow Peel

To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy, jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę.

W pierwszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy.

W drugiej fazie kwas reginowy i witamina C działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawania nowych. Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.

Wskazania do wykonania zabiegu:
 • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
 • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
 • Przebarwienia na twarzy i dłoniach
 • Blizny i zaburzenia pigmentacji po trądziku
 • Choroby łojotokowe skóry

Bonsai SPA Lublin

Zobacz nasze pozostałe usługi