Instytut Urody Bonsai Spa

Jak pielęgnować skórę latem?

Pielegnacja skóry latem

Najczęstszym problemem z którym borykają się Nasze klientki jest pielęgnacja twarzy w okresie letnim. Nasza skóra w czasie lata stawia Nam wiele wyzwań – błyszczy się , jest odwodniona a jej ochrona przed promieniowaniem UV jest niewystarczająca.

Latem, a szczególnie podczas wakacji powinnismy pamiętać o piciu dużej ilości wody, tonizacji skóry i najważniejszym – ochroną przed promieniowaniem słonecznym, które determinuje powstawanie uszkodzeń skóry a co za tym idzie przedwczesne starzenie.

Nawadnianie skory od wewnątrz może nie wystarczyć – przed wyjazdem oraz po opalaniu z pomocą przyjdzie nowy letni zabieg firmy Jean d’Arcel. Idealnie nawilży skórę spieczoną słońcem, złagodzi podrażnienia i delikatnie złuszczy martwy naskórek.

Po zabiegu skóra staje się wypoczęta , rozjaśniona i wygładzona. Zabieg rozpoczyna się od delikatnego złuszczania naskórka peelingiem enzymatycznym z kwasami AHA. Delikatne cytrusowe nuty rozpieszczą zmysły, a zapach świeżego mango przywoła wspomnienia wakacyjnych podróży.

Zabieg można wykonywać jako jednorazową kurację naprawczą oraz jako zabieg liftingujący w serii zabiegowej z odstępami 10-14 dni. Po zabiegu polecam moim klientkom stosowanie kremu z 50 SPF – idealnym wyborem będzie krem Dalton UV-protection. Jest lekki, nie posiada dużej ilości filtrów fizycznych, nie pozostawia więc białej poświaty. Dobrze nawilża, nie tworząc lepkiej warstwy co sprawia, że jest dobrą bazą pod wakacyjny makijaż.

0 Comments