Instytut Urody Bonsai Spa

Masaż masłem Shea – powiem Ci dlaczego mój ulubiony

masaż masłem shea

Masło shea cudownie odżywia i regeneruje najgłębsze warstwy skóry. Jest to wyjątkowy kosmetyk, którego właściwości pielęgnacyjne są znane od dawien dawna. Masło shea pozyskuje się z owoców drzewa masłowego, rosnącego w Afryce Środkowej i Wschodniej. W afrykańskich językach nazwa oznacza „życie” lub „święty”.

Masło Shea zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy-antyoksydanty E i A. Masaż z wykorzystaniem takiego masłama wiele cudownych właściwości m.in. przynosi ukojenie dla suchej i zniszczonej przez promieniowanie UV skóry, głęboko ją nawilża oraz redukuje efekty procesu starzenia a nawet nadmiernego opalania skóry. Masło shea dodatkowo pomaga skórze umożliwiając jej optymalne wchłanianie energii słonecznej, która stymuluje wytwarzanie drogocennej witaminy D3 w organizmie.

Masaż owym masłem łagodzi podrażnienia, zmniejsza rozstępy i blizny, przyspiesza gojenie ran i zabezpiecza przed dalszymi zagrożeniami.Jednak masło shea działa nie tylko na to, co widoczne. Idealnie sprawdzi się również przy napięciach mięśni i stawów. Masażysta stosuje płynne ruchy, by wprowadzić w stan pełnego odprężenia, zlikwidować stres i zmęczenie oraz przywrócić dobre samopoczucie.

Podsumowując spodziewane efekty:

  • Głębokie nawilżenie, odżywienie i uelastycznienie skóry
  • Detoksykacja, odmłodzenie i opóźnienie procesu starzenia
  • Redukcja stresu i zmęczenia
  • Odprężenie, relaks i poprawa samopoczucia
  • Redukcja blizn i rozstępów

0 Comments